|

Вечерва забава со The Schmucks …Tribute to CREEDENCE – Камена бина – Од 0 до Култура

Вечерва 04 јули 2024, со почеток од 21.00 часот пред Камена бина, ако сте за супер забава и одличен рокенрол тогаш ја имате новата генерација на овој вид на музика, бендот “The Schmucks”, прилепски деца кои едноставно го сакаат овој ритам и уживаат кога ќе ги реализираат своите креативни идеи.

Михаил , Кирил , Филип , Андриано и Дамјан го создадоа својот “Chaos”, музички запис кој си има и свое видео кое вирално и се споделува на социјалните мрежи. Својот прв настап го имаше во 2020 година и тоа на хуманитарна акција во кругот на новата автобуска станица во Прилеп.

Во бендот ” The Schmucks ” можете да ги видите : Дамјан Ристески (тапани) , Андриано Чолакоски (бас гитара) , Филип Ристески (бас гитара) , Кирил Трајкоски ( ритам гитара) и Михаил Јагуриноски ( вокал – главна гитара).

Слични Објави