Понеделнично смеење 16+

Понеделнично смеење 16+

Во една просторија има 50 луѓе.Двајца мислат само на секс, а останатите на храна. – Што е тоа?Свадба! Во една просторија има 50 луѓе.Двајца мислат само на јадење, а 48 на секс. – Што е тоа?Прослава од фирма! Во една просторија има 50 луѓе.Сите 50 мислат на секс – Што е тоа?Предавање на факултет! Во…

Петочно смеење

Петочно смеење

Трпе и вика на здебелената Трпана:– Сало на страна, супер изгледаш! – Трпано, кога ќе умрам, ќе плачеш ли?– Ќе плачам Трпе, знаеш дека за секоја ситница плачам. Сега пред малку, еден човек седеше во паркот со телефонот во рака и слушалките во уши.Бев убеден дека слуша музика, се додека после 20 минути не рече:–…

22.05 Среда 19ч. „Луси гангстерката“ во кино „Мис Стон“-Прилеп

22.05 Среда 19ч. „Луси гангстерката“ во кино „Мис Стон“-Прилеп

Филмот „Луси гангстерката“ вечерва од 19.00 ч. во кино Мис Стон! Влезници по цена од 100 ден. на билетарницата од киното од 10 до 12 часот и два часа пред проекцијата на филмот! Не е за деца под 8 години!

Насмејте се ! :)

Насмејте се ! :)

Трпана се пораѓа во болница, вика од болки и му ја стега раката на Трпе. Трпе загрижен и вика:– Трпано, љубов моја, многу ми е жал што мора ова да го трпиш!А Трпана му враќа:– Ма уживај ајде, не си ти крив! Цветко и Трпе седат на кафе и прават муабет:– Се плашиш ли од…

Не наседнувајте: „Владата дава 100 евра по жител за растеретување на инфлацијата“ – Се шири нов линк за измама на граѓаните

Не наседнувајте: „Владата дава 100 евра по жител за растеретување на инфлацијата“ – Се шири нов линк за измама на граѓаните

„Владата на Република Северна Македонија нема испратено СМС и други пораки во кои нуди надомест. Во конкретниот случај кој се појави во изминатите часови, станува збор за смишинг и фишинг измама која е пријавена и по која соодветните служби веќе постапуваат“, известуваат од Владата преку писмено соопштение. „Доколку граѓаните добијат или веќе добиле порака со…

20. Мај – Светскиот ден на Пчелата

20. Мај – Светскиот ден на Пчелата

За да се подигне свеста за важноста на опрашувачите, заканите со кои се соочуваат и нивниот придонес за одржливиот развој, ООН го одреди 20. Мај како Светски ден на пчелите. Пчелите, како и другите опрашувачи како што се пеперутките, колибри птиците и лилјаците, се една од најважноте алки за нормално функционирање на еко-системот. Затоа сите…

9 мај – Ден на победата над фашизмот и Ден на Европа

9 мај – Ден на победата над фашизмот и Ден на Европа

9 мај – Ден на победата над фашизмот и Ден на Европа. Смрт на фашизмот – слобода на народот Денес на светско ниво се одбележува Денот на победата над фашизмот. Со ратификувањето на безусловна капитулација на нацистичка Германија, на 9 мај 1945 година во Берлин беше ставен крај на Втората светска војна. Денот на Европа…

МАЈСКА НЕРАБОТНА АКЦИЈА

МАЈСКА НЕРАБОТНА АКЦИЈА

На 1 и 2 Мај на вила „Ана Плетварска“, најпозната меѓу прилепчани како „Кај Хемфрио“,  за прв пат ќе се одржи алтернативен фестивал со наслов „МАЈСКА НЕРАБОТНА АКЦИЈА“. Ќе настапат  бендови и диск-џокеи кои ќе ни понудат различна забава од онаа класичната, на кои сме навикнати за Велигденско-Мајските празници. Организатори се  неколку прилепски млади дечки,…