Лина Ѓорческа во поход на „Ролан Гарос“

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ќе се обиде да обезбеди пласман на главниот дел на Ролан Гарос.

Ѓорческа во првото коло ќе се соочи против Марго Рувруа која се наоѓа на 285. место на ВТА-листата и доби шанса во квалификациите со вајлд-карта.

Слични Објави