Загина маж, во него удрил возот кој сообраќал на релација Скопје – Битола

На излез од населбата 11 Октомври кај надвозник загинал маж на возраст околу педесет години откако во него удри возот кој сообраќал на релација Скопје – Битола, информира државната МИА.

Лицето веднаш починало на самото место на несреќата.

Смртта била констатирана од лекар од Итната медицинска помош во Скопје, а на терен полицијата ги истражувала причините за како дошло до оваа трагедија.

Слични Објави