| |

Од 0 до КУЛТУРА 2024 (Видео)

Од 27. Јуни започнува второто издание на манифестацијата „Од 0 до Култура“. Втора година по ред Општина Прилеп ги собира на „камената бина“ скоро сите прилепски бендови. Секој Четврток до крајот на август прилепчани ќе можат да уживаат во тематска вечер посветена на светски, македонски и екс ју изведувачи. Оваа година на 27. Јуни отвараат добро познатите „Тhe Four & Teodora“ со трибјут на Меморија и Каролина Гочева.

Останати датуми и изведувачи за ова лето се:

04. Јули – The Schmucks tribute to CREEDENCE
11. Јули – LOCKDOWN tribute to Prljavo kazalište
18. Јули – The Flames tribute to Red Hot Chili Peppers
25. Јули – Rock Blues Band tribute to The DOORS
01. Август – The Dreamers tribute to Disco Queens and Kings
08. Август – BANDA BEND tribute to NIRVANA
15. Август – The Doctors tribute to QUEEN

22 Aвгуст – Crossroad Blues Band tribute to Eric Clapton

Повеќе за настанот ни кажа Снежана Ристеска, советник за култура во Општина Прилеп, погледнете го интервуто.

Линкот до ФБ НАСТАНОТ

Слични Објави