| |

На втората вечер од „Од 0 до Култура“ со дечките од The Schmucks

Дечките од The Schmucks, со Tribute to CREEDENCE – синоќа, на втората вечер од „Од 0 до Култура“ пред Камената бина со супер забава и одличен рокенрол ја забавуваа публиката.

Во видеото слушнете дел од изјавите од дечките од бендот ”The Schmucks” – Дамјан Ристески (тапани) , Андриано Чолакоски (бас гитара) , Филип Ристески (бас гитара) , Кирил Трајкоски ( ритам гитара) и Михаил Јагуриноски ( вокал – главна гитара).

???- Што значат за нив ваквите настапи? – „Треба да се шири културата. Музиката е универзален јазик“…

– Зошто трјибут на Creedence? Зошто ”The Schmucks”?..

и секако уживајте во дел од синоќешната свирка.

Слични Објави